Українська мова (23.03.2020)
Перейти за посиланням, подивитися відеоурок
Тема: Часи дієслова. Змінювання дієслів за часами
Мета: актуалізувати й
розширити знання учнів про час дієслів, вчити визначати час дієслів, утворювати
різні часові форми дієслова, правильно їх писати; розвивати вміння
спостерігати, робити висновки, співвідносити їх із правилом; виховувати
уважність у роботі.
ХІД УРОКУ
I. Перевірка домашнього завдання
1. Що таке неозначена форма
2. Творчий зоровий диктант
— Ви записуєте в зошиті
дієслова в неозначеній формі: спав, випав, іде, їдять, роблю, буду спати,
читатиму, клеять, фарбувала, віють, сплю.
II. Актуалізація опорних знань та мотивація
навчання
— Чому у вашій роботі
дієслово спали зустрілося тричі?
— Хто пам’ятає, які
дієслова я вам запропонувала?
— Що ви можете розповісти
про ці дієслова?
— Чи правильно стоять слова
у ланцюжку? А як? Чому?
III.
Оголошення теми і мети уроку
— Сьогодні поговоримо про
часи дієслова, будемо вчитися утворювати різні часові форми.
IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового
матеріалу
1. Вправа 282 Дати письмові
відповіді на питання до малюнків
— Записати речення в зошит,
підкреслити дієслова.
— Що ви можете розповісти?
— Порівняйте свої
спостереження із таблицею та правилом на сторінці 143
— Складіть усно розповідь
про часи дієслів.
V.
Закріплення та систематизація знань
1. Робота з табл.вправи 283 усно
2. Вправа 284
І стовпчик —дієслова
минулого часу; ІІ стовпчик — дієслова теперішнього часу; ІІІ стовпчик —
дієслова майбутнього часу.
Сиділо, клею, різав, сиджу,
писатиму, грається, буду думати, побачу, заходить, читала, стоять, рахуватиму,
буду дивитись, вивчив, йдемо, встаю, говорили, заспіваю.
Додаткові питання
— Як утворюються форми
минулого часу?
— Що цікавого помітили у дієслів
минулого часу? (У них є рід.)
— Що помітили у дієслів
теперішнього часу? (Є число.)
— А що цікавого помітили у
майбутньому часі? (Є проста і складена форма.)
3. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання
VI. Підсумок уроку
Прес-конференція
— Хто хоче відповісти на
питання дітей?
— Складіть і задайте
питання за темою нашого уроку.
VII. Домашнє завдання
Правила на с. 143, 144,
вправа 285
Немає коментарів:
Дописати коментар